A kalmük művészet újjáélesztése. Zicherman Sándor művészeti tevékenysége Elisztában 1970 és 2002 között
Forrás: Keletkutatás, a Kőrösi Csoma Társaság folyóirata 2015 (link az teljes folyóiratra), szerző: Végh József Amikor megismerkedtem Zicherman Sándor festőművésszel, elmesélte, hogy élete nagy részét a volt Szovjetunió tagköztársaságainak a bejárásával töltötte. A 60-as években olvasmányai és magyarságtudata vezették a baskírok földjére,majd Kalmükiába („Etelközbe”), ahonnan később a Kaukázust látogatta meg. Fiatalkorában lenyűgözte a Zichy-expedíció története, amelyet […]